Jak rosteme

4. týden

První čtyři týdny utekly jako voda. Štěňátka rostou a krásně přibývají na váze. Přikrmování se daří, mimčům moc chutná, ačkoli dostávají především kaši. Štěnící jsou již podruhé odčerveni. Navštěvuje nás teď spoustu dětí s rodiči ze sousedství včetně rozmanitých návštěv i z větších dálek. Štěňátkům tyto návštěvy moc svědčí a všechny nadšeně vítají. Za odměnu každý dostane od štěníků sladkou pusinku.
 
 

3. týden

Naše třítýdenní štěníci začali více poznávat své sourozence a maminku prostřednictvím hry. Neustále se škádlí a zkouší vše, zda jim to projde. Maminka Ela vzala výchovu svých dětí pevně do rukou a štěňátka povzbuzuje ke hrám s ní nebo je usměrní, když je potřeba. Zoubky už mají prořezané, a tak jim nic nebrání v tom, je pořádně otestovat. Začíná s nimi být opravdu legrace a o to větší, když do svých her zapojují i nás. Chodí k nám už i socializační návštěvy různých věkových kategorií a mimča si to náramně užívají. Pomalu jsme začali přikrmovat, štěňátkům moc chutná. Elinka ale stále kojí. Tyto dvě fotky už jsou z počátku 4. týdne, kdy jsme štěňátka mohli konečně vzít přes den ven a je jim mnohem lépe než ve vyhřátém domě.
 

 

 

2. týden

Štěňátka mají za sebou 14 dní života. Všichni mají už rozlepená očka, staví se na nohy a dělají své první krůčky. Začínají očichávat pelíšek a poznávat své bezprostřední okolí. Štěňátka už o sobě dávají dost vědět, hlavně když zrovna není maminka v dosahu, její přítomnost si "vykřičí". A nám pomalu končí ty relativně klidné dny, stávají se z nich neposední průzkumníci. :-) Štěňátka jsou také poprvé odčervena a mají ostříhané drápky. 
 
 
 
 

1. týden

Štěňátkům je již jeden týden. Skoro celý den prospinkají, ale jakmile je probudí hlad po mlíčku, hned hledají mámu, ke které se i tím svým plazivým pohybem přihrnou nejvyšší rychlostí. Dávají hlasitě najevo, jak jim chutná. Štěňátka každým dnem přibírají na váze. Elinka si pochutnává na velkých porcích a při každém hlasitém projevu štěňátek utíká na kontrolu a krmení. Mimča si hlídá a pečlivě se o ně stará.