Aussie Diamond by Rihanna "Dimi"

Otce našich štěňátek jsme dlouho a velmi pečlivě vybírali. Dimiho jsme vybrali na základě našich stanovených kritérií nejen pro jeho skvělé exteriérové kvality a výborný rodokmen, ale především pro nás velmi ceněné povahové vlastnosti a zdraví (napříč rodokmenem). Povaha a zdraví psa jsou pro nás velmi důležité, nejdůležitější.
 
Dimi pochází z chovatelské stanice Rihanna, ze spojení po importovaném australském psu Shelridge Aussie Rebel a fenky Assima z Újezda nad Lesy. Rebel získal mnoho významných výstavních ocenění a titulů ve střední a východní Evropě, ale zejména je to pes, který je veden pracovně. Je velmi úspěšným stopařem, má mnoho složených zkoušek z výkonu, je špičkou mezi RR. Assima byla velmi úspěšně výstavně vedena. Je držitelkou 14 šampionátů zemí napříč celou Evropou. Assima tak patří mezi nejúspěšnější výstavní feny v Evropě. Byla ale vedena i sportovně, účastnila se závodů v coursingu, ve kterých mnohokrát stanula na startovní čáře a prvních místech společně s naší Elinkou.
 
Dimi žije v jedné smečce se svou matkou Assimou.
 
Dimi je typický samčí představitel plemene. Má velmi pěknou hlavu a výraz, tmavé oči a nádhernou barvu srsti. Má správný dlouhý krk, výtečnou horní i spodní linii, správný dlouhý formát těla, hlubový hrudník a velmi dobré úhlení zadních končetin. Dimi má perfektní ridge výborné délky i šířky. Vyniká výborným pohybem.
 
Dimi je pro mě psem číslo jedna zejména pro svou povahu. Měla jsem to štěstí ho poznat už v jeho šesti týdnech a už v té době mě okouzlil a naprosto si mě získal i při dalších setkáních. Jeho povaha je velice přátelská, klidná, přívětivá. Dimi je sebevědomý, nebojácný, kontaktní pes, miluje svou rodinu a má rád děti. Je hravý. Je vlídný k cizím lidem, dětem, i ostatním zvířatům.
 
Velice si vážím toho, že Dimi je jedním z mála rhodéských ridgebacků, který je aktivně veden loveckému výcviku. V roce 2013 úspěšně složil Mezinárodní barvářské zkoušky honičů v II. ceně a pracuje na sobě nadále, je bez reakce na střelbu. Má vynikající poslušnost.
 
Dimi je velmi úspěšný i na poli výstavním. Již nyní ve svých 29 měsících je Dimi Junioršampionem Polska, Slovenska, Slovinska a Maďarska. Je držitelem Šampiona Srbska, Klubovým šampionem KCHRR a ČKRR. Dimi je také čekatelem na Šampiona České republiky, Slovenska, Slovinska a ČMKU šampiona.
 
 
Více info o Dimim zde: Aussie Diamond by Rihanna

Dimiho matka Assima z Újezda nad Lesy

Narozena: 15. 8. 2008
Otec: Sorbonne
Matka: Eglantine z Tikovického vršku
Výška: 61 cm
Váha: 30 kg
Barva: červeně pšeničná
Skus: plný nůžkový
DKK: A/A, DKL: 0/0
 
Interšampion
Grandšampion
Multišampion
Junioršampion
 
Assima je klidná a vyrovnaná fenka s velmi vlídnou povahou, která je sebevědomá, nebojácná, samostatná a přátelská.
 
Více info o Assimě zde: Assima z Újezda nad Lesy

Dimiho otec Shelridge Aussie Rebel

import Austrálie
Narozen: 2. 12. 2007
Otec: Lionsbane Hes The Boss
Matka: Ozrhode Divine Mystique
Výška: 69 cm
Váha: 44 kg
Barva: červeně pšeničná, tmavá maska
Skus: plný nůžkový
DKK: A/A, DKL: 0/0, OCD neg., LTV neg.
 
Interšampion
Grandšampion
Multišampion
Pracovní pes KCHRR 2010 - 2013
 
speciální a vrcholové stopařské zkoušky dle MZŘ IPO a zkušebního řádu SchH
zkoušky z výkonu dle NZŘ a KJ Brno
 
Přejato z webu majitelky Rebela www.sacramosso.cz:
 
"Rebel je extrémně kontaktní pes s velmi něžnou povahou, silně fixovaný na členy své smečky. Projevuje se jako sebevědomý, nebojácný, vždy dobře naladěný a neustále připravený k jakékoliv aktivitě. Je to pes s nevyčerpatelným temperamentem, postrádající jakýkoliv náznak agresivity. Je absolutně nekonfliktní a radostný v každé situaci, což neustále dokazuje nepřetržitým vrtěním svého chvostu.
 
Rebel ovšem není jen skvělým rodinným psem, ale je i skvělým psem pracovním, ..."
 
Více info o Rebelovi zde: Shelridge Aussie Rebel